O nas

Historia i filozofia firmy

Freytag & Berndt, znakomite austriackie wydawnictwo, którego wiedeńskie początki sięgają 1770 roku, jest znaczącym graczem na rynku publikacji kartograficznych. W zgodzie z tradycją firmy, przyświeca mu jeden cel – doskonalenie i rozwijanie swojej oferty tak, by jak najlepiej spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Bogaty wybór różnorodnych map, atlasów i przewodników ściśle wiąże się z obowiązującymi od początków istnienia firmy kryteriami jakości, funkcjonalności oraz dbałości o aktualność informacyjną publikacji.

Dziś Freytag & Berndt jest dynamiczną, zarządzaną w nowoczesny sposób, międzynarodową firmą o ugruntowanej pozycji, za którą stoi wieloletnie doświadczenie i dogłębna znajomość wymagań rynku.

Profil działalności

Projektujemy, produkujemy i sprzedajemy, realizując cały proces od ciekawego pomysłu wydawniczego do jego szczęśliwego urzeczywistnienia. Gotowy produkt trafia na rynek, a za jego pośrednictwem do każdego, kto potrzebuje wysokiej jakości map czy atlasów.

Freytag & Berndt to przede wszystkim wydawnictwo oraz dział sprzedaży hurtowej i detalicznej, ale ważne miejsce w firmie zajmują też pracownicy zajmujący się działaniami marketingowymi i prosprzedażowymi, ludzie odpowiedzialni za kontrolę jakości, osoby, do których należy sprzedaż powierzchni reklamowej, danych cyfrowych czy licencji.

Każdy z nich chętnie udzieli klientom fachowej porady, pomagając w wyborze odpowiedniego produktu. Zawsze do usług!

Oferta wydawnicza

Specjalizujemy się w znakomicie opracowanych, klasycznych mapach i atlasach samochodowych. Precyzyjne i funkcjonalne, przyjazne każdemu kierowcy mapy, przygotowywane są z zastosowaniem grafiki wektorowej, co przekłada się na ich niezrównaną wyrazistość i jakość, jak m.in. w przypadku mapy Europy w skali 1:150 000 i 1:500 000. Do map dołączane są dostępne w kilku językach informatory, które zawierają najistotniejsze, niezbędne w planowaniu podróży informacje.

Mocnymi punktami naszej oferty są również mapy turystyczne, z bogactwem informacji dla pieszych, rowerowych i zmotoryzowanych turystów, szczegółowe mapy regionalne, polityczne oraz atlasy rowerowe dla miłośników dwóch kółek.

Ponad 100 map turystycznych i rowerowych obejmuje m.in. około 3/4 powierzchni Austrii. Przygotowane zostały w skali 1:50 000, (wybrane obszary także w skali 1:35 000). Dzięki zamieszczonym na nich szczegółowym danym GPS zapewniają doskonałą orientację w terenie, przy okazji podpowiadając, gdzie warto się zatrzymać i co zobaczyć. Specjalny mini informator turystyczny uzupełnia dane zamieszczone na mapie.

Plany miast

Świetnie opracowane graficznie i merytorycznie, dostarczają użytkownikom najistotniejszych, na bieżąco aktualizowanych, m.in. dzięki współpracy z urzędami miast, informacji. Nie tylko ulice i budynki, ale i zabytki, baza noclegowa, parki i miejsca, gdzie można ciekawie spędzić czas.

Te znakomite plany miast, mają swoich wiernych użytkowników, którzy doceniają ich przejrzystość, czytelność i przyjazny sposób komunikacji .

Oferta korporacyjna

Freytag & Berndt zaprasza do współpracy inne firmy i agencje reklamowe, zainteresowane wspólnymi projektami. Wydawnictwo oferuje możliwość wykorzystania swoich produktów jako nośnika reklamowego lub budującego wizerunek. Proponujemy również opracowane specjalnie pod potrzeby naszych klientów publikacje, które mogą pełnić funkcje promocyjne.

Jesteśmy nie tylko otwarci na pomysły i elastyczni, ale zapewniamy przy tej okazji fachowe doradztwo i profesjonalne usługi.

Serdecznie zapraszamy!

Popularne produkty